Dane adresowe:

Muzeum Saturn w Czeladzi
ul. Dehnelów 10
41-250 Czeladź
tel.: 32 265 42 93, 32 265 42 98
e-mail: muzeumczeladz[at]gmail.com

Jesteś na: Strona główna / Aktualności

Aktualności

30 LIS 2020

Kalendarz Historyczny na 2021 rok już dostępny!

W dniu 30 września 2020 roku minęło dokładnie 120 lat od powstania Towarzystwa Górniczo-Przemysłowego „Saturn” SA, którego znaczenia dla późniejszego rozwoju Czeladzi trudno przecenić.

Przypadająca okrągła rocznica powstania jest dobrą okazją do przypomnienia zasłużonej spółki. Poświęcony jej Kalendarz Historyczny na rok 2021 prezentuje wizerunek i dokonania Towarzystwa Górniczo-Przemysłowego „Saturn” przez pryzmat rozwoju i historii czeladzkiej kopalni „Saturn”.

Tegoroczna edycja kalendarza zawiera unikalne zdjęcia z początku XX wieku ukazujące wzniesione przez kopalnię na historycznym Zarzeczu domy, budynki użyteczności publicznej, obiekty przemysłowe. Obok plenerowych znalazły się także fotografie twórców wszystkich dokonań i sukcesów – akcjonariuszy Towarzystwa i dyrektorów kopalni. I choć z biegiem czasu ich nazwiska popadły w zapomnienie były to niewątpliwie wielkie postaci czeladzkiej historii.

Wyrażamy ogromną nadzieję, że kolejne karty muzealnego kalendarza będą towarzyszyć Państwu każdego dnia 2021 roku, zdobiąc ściany i przypominając o przedsiębiorstwie, które podarowało Czeladzi drugie życie.

Kalendarz jest dostępny do nabycia w cenie 25,00 zł.

wszystkie aktualności rejestr zmian wiadomości

Redakcja strony: Aktualności Rejestr zmian

  • Podmiot udostępniający informację: 
  • Pierwsza publikacja:  
  • Aktualizacja publikacji:  
  • Wytworzenie publikacji:  
  • Zatwierdzenie informacji:  
Drukuj Liczba odwiedzin: 56

Obsługa i nadzór techniczny: IntraCOM.pl