12 LIS 2019

Muzeum Saturn laureatem "Pierścieni Saturna"

fot. Marek Mierzwa

8 listopada w Kopalni Kultury odbyła się uroczystość rozdania Nagród Burmistrza Miasta Czeladź "Pierścieni Saturna". Na wyjątkowej gali obecni byli między innymi Starosta Będziński Sebastian Szaleniec, Członkowie Zarządu Powiatu Będzińskiego, władze miasta Czeladź na czele z burmistrzem Zbigniewem Szaleńcem oraz radni.

"Pierścień Saturna" to laur nawiązujący swą nazwą do historii i tradycji Czeladzi. Honoruje się nim liderów sektora gospodarczego, instytucje, placówki naukowe i oświatowe oraz osoby wyjątkowe, reprezentujące środowiska gospodarcze, społeczne i artystyczne, których działalność zmienia nasze miasto.

Jednym z dziesięciu tegorocznych laureatów Pierścienia zostało Muzeum Saturn. Czeladzkie muzeum zostało uhonorowane za swój wkład w zachowanie górniczej przeszłości miasta i budowanie obrazu Zagłębia Dąbrowskiego z perspektywy dawnej i najnowszej historii.

Dziękujemy kapitule oraz Państwu, za wspólne tworzenie tego miejsca.