24 KWI 2020

Uwaga czeladzianie! Poszukiwani opiekunowie grobu rodziny Przybyłków

Muzeum Saturn zwraca się z ogromną prośbą do wszystkich mieszkańców o pomoc w dotarciu do opiekunów nagrobka, którego wizerunek przedstawia fotografia. Znajdujący się na terenie cmentarza parafialnego przy ul. Nowopogońskiej kamień nagrobny, choć mocno nadwyrężony przez czas, niezmiennie urzeka prostotą kompozycji, lecz zwłaszcza subtelnością wyrazu. Warto ocalić od zapomnienia jego piękno, wobec którego nie można przejść obojętnie.

Ktokolwiek jest w posiadaniu informacji pomocnych w ustaleniu danych kontaktowych serdecznie prosimy o ich udostępnienie. Pamiętajmy, że na dzieje naszego miasta składają się przede wszystkim zwykłe, codzienne historie ludzi, którzy zasłużyli na pamięć. Czy uda nam się poznać losy pochowanych w tym miejscu osób? To zależy tylko od nas.

Prosimy o kontakt: , 604 992 309